Sądowe badanie na ojcostwo
W trakcie sprawy sądowej o ustalenie ojcostwa wykonywane są badania DNA. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się o nim więcej.
2020-05-14, 08:28

Kiedy wykonuje się sądowe badanie na ojcostwo?

Tego typu testy zlecane są przez sąd w niektórych sprawach rozwodowych, alimentacyjnych oraz dotyczących zmiany w akcie urodzenia. Mężczyźni decydują się również na wykonanie sądowego badania na ojcostwo, aby mieć pewność co do spadku. 

Jak wykonać badanie na ojcostwo?

Należy zgłosić się do laboratorium i wybrać sądowe badanie na ojcostwo. Jest to ważne, ponieważ otrzymamy w cenie protokolarne pobranie materiału, które będziemy mogli użyć podczas rozprawy. Badanie obejmuje porównanie próbek pobranych z wewnętrznej strony policzka od matki, dziecka i domniemanego ojca. Jeśli dziecko jest już pełnoletnie, materiał od matki nie będzie potrzebny.

testy DNA

Czy test jest skuteczny?

Obecnie sądowe badanie na ojcostwo z próbek chemicznych i biologicznych to najskuteczniejsza metoda weryfikacji pokrewieństwa. Jest też w pełni bezpieczna oraz dyskretna. Nasze laboratorium gwarantuje poufność oraz szybkie wyniki, nawet do 5 dni roboczych możesz otrzymać informacje zwrotną. Jeśli nie możesz spotkać się z nami w naszym punkcie stacjonarnym to skontaktuj się już dziś. Nasz wykwalifikowany personel pomoże Ci w dobraniu testu oraz prześle specjalny zestaw do pobrania materiału. 

KONTAKT / AUTOR
MW
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.