Sądowy test na ojcostwo
Zdarza się, że w trakcie rozprawy sądowej dotyczącej rozwodu, majątku czy uznaniu ojcostwa, sąd może poprosić o wykonanie badania DNA. Takie zalecenie wydawane jeśli są ku temu powody, nie jest to standardowa procedura w przypadku rozwodu czy podziału majątku. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się na czym polega sądowy test na ojcostwo.
Gdzie wykonuje się testy?
Sądowy test na ojcostwo przeprowadzany jest w specjalnych laboratoriach, które specjalizują się w tego typu badaniach. Podczas jego wykonania pobierana jest próbka tzn. wymaz z gardła. Następnie w laboratorium przeprowadzana jest analiza zebranego materiału biologicznego. W trakcie wykonywania testu, spisywany jest pełen protokół. Staje się on wtedy dowodem w sprawie sądowej. Warto o tym pamiętać, ponieważ wykonując anonimowy test nie możemy użyć go w sądzie.
Ile oczekuje się na wyniki?
To indywidualna kwestia danego laboratorium. W niektórych przypadkach wyniki sądowego testu na ojcostwo można otrzymać już kolejnego dnia. Warto zatem wybierać miejsca, które gwarantują pełną dyskrecje, poufność i skuteczność. Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek pomyłki. W ten sposób rozwiejesz wszelkie wątpliwości.