Na czym polega sądowy test na ojcostwo?
Podczas rozprawy sądowej o ustalenie ojcostwa, możesz zostać poproszona o zgodę na wykonanie sądowego testu na ojcostwo. Dowiedz się więcej o tym teście.
2020-08-28, 08:03

Sądowy test na ojcostwo

Zdarza się, że w trakcie rozprawy sądowej dotyczącej rozwodu, majątku czy uznaniu ojcostwa, sąd może poprosić o wykonanie badania DNA. Takie zalecenie wydawane jeśli są ku temu powody, nie jest to standardowa procedura w przypadku rozwodu czy podziału majątku. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się na czym polega sądowy test na ojcostwo

Gdzie wykonuje się testy?

Sądowy test na ojcostwo przeprowadzany jest w specjalnych laboratoriach, które specjalizują się w tego typu badaniach. Podczas jego wykonania pobierana jest próbka tzn. wymaz z gardła. Następnie w laboratorium przeprowadzana jest analiza zebranego materiału biologicznego. W trakcie wykonywania testu, spisywany jest pełen protokół. Staje się on wtedy dowodem w sprawie sądowej. Warto o tym pamiętać, ponieważ wykonując anonimowy test nie możemy użyć go w sądzie. 

sądowe testy na ojcostwo

Ile oczekuje się na wyniki?

To indywidualna kwestia danego laboratorium. W niektórych przypadkach wyniki sądowego testu na ojcostwo można otrzymać już kolejnego dnia. Warto zatem wybierać miejsca, które gwarantują pełną dyskrecje, poufność i skuteczność. Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek pomyłki. W ten sposób rozwiejesz wszelkie wątpliwości. 

KONTAKT / AUTOR
MW
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.