Czy sądowy test na ojcostwo jest skuteczniejszy niż anonimowy?
Jeśli masz podejrzenia na temat swojego ojcostwa koniecznie wykonaj badania DNA. W naszym artykule przedstawiamy test anonimowy oraz sądowy.
2020-12-03, 09:29

Sądowy test na ojcostwo

Decydując się na sądowy test na ojcostwo warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jedną z nich jest konieczność poinformowania matki dziecka lub opiekuna prawnego o chęci wykonania takiego badania. Jeśli takiej zgody nie otrzymamy możemy mieć trudności z wykonaniem testu. W poniższym tekście znajdziesz informacje na temat testów anonimowych oraz sądowych.

Jaki test wybrać?

Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy użyć wyników uzyskanych z badania. Jeśli badanie jest nam potrzebne ze względu na rozprawę sądową, wybierzmy sądowy test na ojcostwo. Może on być też zlecony przez sąd w czasie trwania postępowania. Natomiast w przypadku, w którym test chcemy wykonać na własny użytek zdecydujmy się na wersję anonimową. Podstawowa różnica między testami to kwestia związana z sporządzaniem protokołu. W teście anonimowym nie mamy takiego dokumentu, dlatego nie może on być wykorzystany jako dowód w sprawie sądowej. 

Gdzie wykonać sądowy test na ojcostwo?

Decydując się na sądowy test na ojcostwo musimy znaleźć laboratorium, które oferuje takie badanie. Musi ono spełniać szereg restrykcji oraz posiadać odpowiednie certyfikaty. W Gentest spełniamy wszystkie te kryteria! Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie internetowej. 

KONTAKT / AUTOR
MW
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2025.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.